Kazıcı Yükleyici
8 sonuç gösteriliyor

Kazıcı Yükleyici 


Kazıcı yükleyici (beko loder) satın almadan önce çeşitli görevler için kullanılan bu ekipmanlara biraz yakından bakmaya ne dersiniz?
Kısaca çok amaçlı bir kazı makinesi olan kazıcı yükleyiciler, başta inşaat projeleri olmak üzere birçok sektörde kullanılıyor. Bu kategoride farklı markalardan birden fazla model 2. el kazıcı yükleyici almak isteyenleri bekliyor. Projeniz için en iyi ekipmanı ismakinesi.com aracılığıyla alarak hem globalde hem yerel pazarda yeni fırsatlar yakalayabilirsiniz.


Kazıcı Yükleyici Nedir?


Kazıcı yükleyici, kazma, yükleme ve malzeme taşıma işlerinde kullanılan bir iş makinesidir. Genellikle inşaat, madencilik, yol yapımı ve hafriyat işlerinde tercih edilir. En çok kullanılan bu iş makinelerinin temel bileşenlerini, bildiğimiz traktör gövdesi, bu gövdenin hemen önünde yer alan bir kova, arka kısmında yer alan bir kazıcı oluşturur. Gövdesindeki bu eklentiler ile benzersiz bir görünüme sahip olan beko loder olarak da bilinen bu makineler, iş verimliliğini arttıran çok yönlü ekipmanlardır. Kazma ve yükleme işlerini tek bir ekipmanla yapmak isteyenler için oldukça pratik ve kompakt ürünlerdir.


Kazıcı Yükleyici Ne İşe Yarar?


Tek bir ekipman ile birden fazla iş yapmak isteyenlerin favorisi kazıcı yükleyiciler, çok yönlü kullanımlarıyla öne çıkıyor. Birden fazla görevi yerine getiren bu iş makineleri ile kazma ve yükleme işlerinizi bir arada yürütebilirsiniz. Hareket ve manevra kabiliyeti rahat olan bu ürünler, engebeli zeminlerde size büyük kolaylık sağlamaktadır. Çok işlevli olmaları sayesinde birçok projede yaygın bir kullanıma sahiptirler.
Kazıcı yükleyiciler temel anlamda iki fonksiyona sahiptir. Kazıcı yükleyici kepçe aparatı sayesinde kanal ve hendek kazma işlerini yaparken, kova kısmı çıkan malzemeleri kaldırıp taşımaya yarar. Kazıcı yükleyiciler traktör tipi bir gövdeye sahip olduğu için uzun mesafe yük taşımacılığı yapamazlar. Bu ekipmanlar daha çok kanal kazma, asfalt kırma, hendek açma, yol yapım işleri, kar temizleme, moloz taşıma, toprak kazma, kaya kırma gibi işleri yapmaya yararlar.


Kazıcı Yükleyici Çeşitleri Neler?


Kazıcı yükleyiciler boyutlarına göre farklı çeşitlerde olabiliyor. Küçük hacimli işler için mini kazıcı yükleyici modelleri tercih edilirken, daha büyük işler için tonajı daha ağır makineler seçiliyor. 
Lastik tipine göre de bu ekipmanlar iki şekilde karşımıza çıkıyor; paletli kazıcı yükleyici ve lastik tekerlekli kazıcı yükleyici olmak üzere. Kompakt tasarıma sahip olan bu ekipmanları kullanacağınız arazi yapısına göre seçebilirsiniz. Lastik tekerlekli modeller karayollarında nakliye gerektirmeyen kullanım özgürlüğü sunduğu için daha çok tercih edilmektedirler. Çeşitli ataşmanlarla zenginleştirebileceğiniz bu iş makineleri sayesinde işlerinizi daha üretken ve verimli bir hale getirebilirsiniz.

Kazıcı Yükleyiciler (Beko Loder) Hangi Alanlarda Kullanılır?


Beko loder iş makineleri genellikle inşaat sektörü, madencilik, tarım ve arazi işleri, altyapı uygulamaları, ormancılık faaliyetleri gibi alanlarda kullanılır. Yol yapımında; malzeme taşıma, kazma ve kırma işlemleri, inşaat sahasında; temel kazma ve hafriyatların taşınması, madencilik sektöründe, tarım alanlarında bu ekipmanların kullanımı oldukça yaygındır.
Mini ekskavatör modelleri ile neredeyse aynı işlevlere sahip olan kazıcı yükleyicilerin ayırıcı özelliği iki ucunda da ataşman olması ve çoklu görevler için kullanılabilirliğidir.


Kazıcı Yükleyicilerin Sağladığı Avantajlar


Bir beko loder’ın size sağlayacağı faydaları saymakla bitiremeyiz. Fakat belli başlı öne çıkan avantajlarını sıralayabiliriz;
 

 • İşlerinizi daha kolay ve kısa sürede yapmanızı sağlayarak zamandan tasarruf ettirirler.
 • Ataşmanlarının kullanımı, ayarları ve değişimi kolaydır.
 • Birden fazla görevi tek bir ekipmanla yapma artısı maliyet anlamında da oldukça avantajlıdır.
 • Farklı arazi yapılarında kullanıma uygundur.
 • Performans anlamında yüksek bir kapasiteye sahiptirler. 
 • Operatörlerin güvenle kullandığı makinelerin başında gelirler, kullanımı kolay ve konforludur.
 • Bu makinelerin bakım işlemleri de operatörler tarafından kolayca gerçekleştirilebilir.

 

2. El Kazıcı Yükleyici Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?


Projeniz veya işletmeniz için bir kazıcı yükleyici almaya karar verdiyseniz öncesinde belli başlı faktörleri araştırmanız sizin yararınıza olacaktır.
Beko loder satın alırken dikkat etmeniz gereken bazı önemli noktalar:

 • Yükleyicinin ataşmanlarını iyice kontrol edin. Herhangi bir çatlak veya yeniden kaynak yapılmış mı bunlara mutlaka bakmaya özen gösterin. Bunlar makinenin kötü veya hor kullanıldığının bir işareti olabilir.
 • Alacağınız markanın özelliklerini ve servis desteğini araştırın. Sayfamızda servis garantisi sunan ürünlerden alım yapmaya çalışın. 
 • Ürünün tüm önemli alanları için fotoğrafların detaylı paylaşıldığından emin olun. Mesela kabin ünitesi alanı, yükleyicinin kolları, kepçe dişleri, lastikler, çapa kovasının genel durumunu inceleyin.
 • Yapacağınız iş kapasitesine uygun bir ekipman seçmeye dikkat edin.
 • Kazma derinliğine bakmadan satın almayın.
 • Makinenin motor gücüne dikkat edin. Yapacağınız iş performansına uygun bir motora sahip ürün seçin.
 • Kullanılmış ekipman seçiminde üretim yılı, motor çalışma saati gibi özelliklere de mutlaka dikkat edin.


2. El Kazıcı Yükleyici Fiyatları


Kullanılmış kazıcı yükleyici ilanları birden fazla marka, model ve seçenek ile ismakinesi.com’da sizleri bekliyor. Her bütçeye uygun geniş bir ürün alternatifi sunan kategorimizden operasyonunuza en uygun kazıcı yükleyiciyi seçebilirsiniz. Seçtiğiniz ürünlere teklif vererek avantajlı alımlar yapabilirsiniz. 
Cat kazıcı yükleyici, John Deere, JCB ve Hidromek gibi en çok aranan markaları ilanlarımızda bulabilir, birkaç tıkla bulunduğunuz yerden kolayca inceleyebilirsiniz.
En iyi fırsatları araştırın, ismakinesi.com ile işinize en uygun makineyi satın alın!

 

 

Devamı...
© 2022 ismakinesi.com