Lastik Tekerlekli Yükleyici
202 sonuç gösteriliyor

Lastik Tekerlekli Yükleyici Modellerini Yakından Tanıyın!


Tekerlekli yükleyiciler, toprak, moloz vb. malzemelerin toplanması, taşınması ve bir yerden bir yere yüklenmesi için kullanılırlar. Her türlü inşaat işinde ihtiyaç duyulan makinelerin başında gelmektedirler. Malzemeleri bir kova kullanarak taşıma işlemini gerçekleştirdikleri için kepçeli yükleyici olarak da adlandırılırlar. Ağırlıklı olarak şantiye görevlerinde kullanılmaktadırlar.


2. el lastikli yükleyici satın almayı düşünüyorsanız bu kategorimizden kolayca seçiminizi yapıp, alışverişinizi bulunduğunuz her yerden tamamlayabilirsiniz. İhtiyacınıza göre ürün boyutlarını belirleyip mini, orta veya büyük tekerlekli yükleyici ilanlarını inceleyebilirsiniz. Farklı markaların ürünlerini karşılaştırıp geniş bir ürün çeşitliliği sunan ilanlarımızdan işinize en uygun seçimi yapabilirsiniz.


Tekerlekli Yükleyici Nasıl Seçilir?


Yükleyiciler çok çeşitli işleri yapabilen çok yönlü ekipmanlardır. Yükleyicileri seçerken hangi alanda kullanacağınızı belirleyerek seçiminizi yapabilirsiniz. Çünkü her amaca göre farklı tasarlanmış ataşmanlarla ve farklı boyutlardaki makinelerle karşılaşmak kafanızı karıştırabilir.


Tekerlekli yükleyici çeşitleri boyut, motor gücü ve teknolojilerine göre farklı tiplerdedir. Mini yükleyici modellerinden daha büyük boyutlara kadar tekerlekli yükleyiciler olduğu gibi işlevleri ve iş kapasitesine göre de farklı çeşitlerde yükleyici modelleri vardır. Doğru ekipmanı seçmek için size yardımcı olacak yükleyici boyutlarından kısaca bahsedelim.


Mini yükleyiciler, 5 tona kadar çalışma aralığına sahip kompakt makinelerdir. Küçük bahçe alanları ve peyzaj projeleri için bu boyutta bir makine seçebilirsiniz. Bu ekipmanlar yakıt verimliliği ve manevra kabiliyeti bakımından size avantaj sağlarlar.


Orta boy yükleyiciler, 7 tona kadar olan orta ölçekli işlerde ideal kullanım sunarlar. İnşaat ve şantiye projelerinde bu yükleyici boyutunu tercih edebilirsiniz.


Büyük boy yükleyiciler, 18 tona kadar çalışma kapasitesine sahiptir. Ağır yüklerin kaldırılmasında madencilik sahalarında bu modeller tercih edilebilir.


Nokta dönüşlü yükleyiciler, mini yükleyicilere benzemekle beraber ondan daha fazla motor gücüne sahiptirler. Çeşitli ataşmanlarla kullanılabildiğinden çok yönlü makinelerdir. Taşıma kapasitesi küçük olduğu için küçük alanlarda kullanıma uygundur.


Doğru Ataşman Seçimi


Yükleyicinin boyut seçimini yaptıktan sonraki önemli adımlardan birisi de yükleyicinin doğru ataşmanlara ve eklere sahip olduğundan emin olmaktır. Mesela kova veya kepçe ataşmanın maksimum kapasitesi ve tek seferde kaldırabileceği yük miktarını bilmek iş planlamanızı kolaylaştıracaktır.


Kullanılmış Tekerlekli Yükleyici Satın Alırken Nelere Dikkat Etmeli?


Alım yapmadan önce birkaç önemli noktayı bilmek gerekiyor. Yeni projeniz için lastik tekerlekli yükleyici arıyorsanız kullanılmış ekipman seçeneklerini değerlendirmek size birçok bakımından avantaj sağlayabilir. 

  • Motor gücüne göre seçim yapmak önemlidir. Fakat yüksek motor gücü demek aynı zamanda fazla yakıt tüketimi de demektir. İş kapasitenize uygun bir motor gücü olan yükleyici seçmelisiniz. 
  • Projenin büyüklüğüne uygun bir iş makinesi seçilmelidir. Taşınacak malzemenin ağırlığı ve işin kapsamına uygun boyutlarda bir yükleyici seçilmelidir.
  • Alacağınız makineyi çok yönlü kullanmak istiyorsanız satıcı farklı ataşman desteği sunuyor mu, ilanda belirtilen özellikler neler bunlara dikkat edebilirsiniz.
  • Bu tarz güçlü makineler düzenli bakım gerektirirler. Alacağınız makinenin bakımlarının yapıldığından emin olun. 
  • Kullanılmış ekipman alıyorsanız satıcının size servis garantisi sunmasına dikkat edin. Sınırlı servis garantisi sunan ilanlarımıza öncelik verebilirsiniz.
  • Kullanılmış ekipmanların eklentilerinde aşınma, bükülme veya kaynak var mı ayrıntılı inceleyin. Bunlar makinenin kötü kullanıldığına işarettir.
  • Makinenin herhangi bir noktasında akan sıvı akışının olmamasına dikkat edin.
  • Fren sisteminin sorunsuz çalıştığından emin olun.


İkinci El Tekerlekli Yükleyici Fiyatları


İkinci el iş makinesi satın almak ismakinesi.com ile artık çok kolay! Kullanılmış lastikli yükleyici ilanlarımızı inceleyerek makinelerin teknik bilgilerini ve görsellerini görebilir size en uygun iş makinesini avantajlı fiyatlarla alabilirsiniz. Beğendiğiniz makinelere teklif verebilir, bütçenizden tasarruf ettirecek alımlar yapabilirsiniz.
Caterpillar, Komatsu, John Deere, Volvo gibi alanında lider markaları ve daha birçok farklı markanın ürünlerini bu kategoriden bulabilirsiniz. Maliyetlerinizi değil ürün alternatiflerinizi artıran ismakinesi.com, ikinci el ağır makineler alım satımında yeni adresiniz olmaya aday!

Devamı...
© 2022 ismakinesi.com