Personel Yükselticiler
173 sonuç gösteriliyor

Personel Yükseltici Platform 


Personel yükseltici platform modelleri, yüksek yerlerde yapılacak işleri daha güvenli bir hale getiren iş ekipmanlarıdır. Çalışılacak konuma, uzayan bir kol aracılığıyla yükselmeyi sağlayan bu hava platformları, çeşitli sektörlerde farklı işler için kullanılabilir.
Yeni projeniz için personel yükseltici asansör modellerini araştırıyorsanız doğru yerdesiniz. Genie platform çeşitleri ve JLG, Haulotte gibi önemli markaların hava asansörlerini ismakinesi.com avantajlarıyla alabilirsiniz.  Tüm 2.el platform çeşitleri ilanlarını bu kategorimizde bulabilirsiniz.


Personel Yükseltici Platform Nedir?


Personel yükseltici (manlift), erişimi zor olan yüksek yerlere kolayca ulaşmanızı sağlayan yardımcı bir platformdur. Bu ekipmanlar sabit veya tekerlekli bir yapı üzerinde yükselen uzatılabilir bir bomun ucunda bulunan kafes veya sepetten oluşur. Makaslı veya eklemli bir platform yapısına sahiptirler. Makaslar açıldıkça platform yükselir. Personel kafes veya sepet içerisinden yüksek yerlerdeki işleri güvenli bir şekilde yapar. Personel yükselten bu iş makineleri, yüksek yerlerde çalışma gerektiren tüm ortamlarda kullanılır. Yüksek yerlerde çalışmayı kolaylaştıran ve işlerin güvenle yapılmasını sağlayan 2. el personel yükselticileri uygun fiyatlarla alabilirsiniz.


Personel Yükseltici Platform Ne İşe Yarar?


Personel yükseltici platformlar, ulaşılması güç yükseklikteki yerlere güvenle erişim sağlamak için tasarlanmışlardır. Personel yükselticiler yardımı ile yapılan işlere birkaç örnek verelim;

 • -Dış cephe cam temizliklerinde, 
 • -Bina boyama ve çatı tamiri gibi işlerde, 
 • -Ağaç budama işlerinde, 
 • -İnşaat ve şantiye alanlarında yüksek noktalara malzeme montajlanmasında,
 • -Depolama alanlarında insanların ulaşamayacağı yerlere ulaşmada bu iş makinelerinden destek alınmaktadır.


Personel Yükseltici Platform Çeşitleri 


Manlift modelleri kullanılacak alana ve amaca göre çok farklı çeşitlerde karşımıza çıkıyor. Personel yükseltici platform boyutları ve ulaşabileceğiniz maksimum yükseklik kullanılan platform çeşidine göre de farklılık gösterebiliyor.


Eklemli (bomlu) platformlar: Kompakt bir yapıya sahiptirler, dar alanlarda çalışmak için bu platformlar tercih edilebilirler. Eklemli yapısı ile esnek bir hareket kabiliyeti sunmaktadırlar. Ebatları küçük olsa da kaldırma uzunluğu bakımından yüksek noktalara rahat bir erişim sağlarlar. Şantiye işlerinde, tersanelerde, bina cam temizliği gibi işlerde kullanılabilirler. Bu platformların avantajı sadece dikey yükselme sağlamaması, eklemli yapısı sayesinde yatay olarak bulunduğu konumdan daha uzak bir noktaya da uzanabilmesidir.

Eklemli platformlar bomlu platform olarak da geçer. Bomlu platformlar kendi içinde akülü bomlu ve dizel bomlu platform olarak ikiye ayrılır;

-Akülü eklemli platformlar, kapalı çalışma alanları için uygundur. AVM gibi. Sessiz çalışırlar.
-Dizel eklemli platformlar, zorlu saha şartları için idealdir. Çalışma süreleri akülü platformlara göre daha uzundur. 

 • Makaslı personel yükselticiler: Bu platformlar personel taşımacılığının yanı sıra yüksek ağırlık taşıma kapasitesine de sahiptir. Motor türüne göre akülü makaslı platform ve dizel olarak farklı çeşitleri bulunur. İş güvenliği anlamında verimi yüksek olan bir iş makinesidir, kapalı ve açık çalışma alanları için uygundur. Sadece dikey olarak yükselme işlevine sahiptir. Depo gibi alanlarda ürünlerin taşıma ve yerleştirmesinde daha çok tercih edilirler.
 • Dikey platformlar: Hem açık hem kapalı alanlarda kullanılır. Fabrikalar, alışveriş merkezleri, havaalanları, depolama alanları dikey personel yükselticilerin en çok kullanıldığı yerlerin başında gelir. Stok toplama, nakliye, envanter yönetimi ve genel bakım işleri için idealdirler.
 • Teleskopik platformlar: Yüksek noktalara ulaşma anlamında en iyi yükseltici platform çeşidi teleskobik olanlardır. Bu platformlar dikey olarak oldukça yükseğe erişmesinin yanı sıra yatay olarak da etkili bir uzanma sistemine sahiptir. Dizel motor gücü ile çalışırlar. Dizel teleskopik platformlar, 45 metreye kadar erişim sağlayabilir. Ayrıca 360 derece dönebilme kabiliyeti vardır. Zorlu çalışma koşullarına en dayanıklı olan modeldir. İnşaat sektöründe en çok tercih edilen platform çeşidi teleskobik olanlardır.
 • Sepetli platformlar: Araç üstüne monte edilen bu platformlar, yüksek alanlardaki işlerin hızlı ve pratik bir şekilde yapılmasına yardımcı olurlar. Yüksek binalardaki nakliye işleri, dış cephe bakımları, cam temizliği, pano tamiri ve değişimi gibi işlerde kullanılırlar.
 • Örümcek platformlar: Çalışma prensibi anlamında diğer platformlara benzeyen bu yükseltici platformun ayırıcı özelliği denge ayakları ile yere sabitlenebilir olmasıdır. Dar çalışma alanlarında manevra kabiliyeti yüksektir.


Personel Yükselticilerin Kullanım Alanları


Platform yükselticiler günümüzde pek çok alanda kullanılıyor. İnşaat sektöründe, bakım, onarım ve temizlik işlerinde, depolarda, alışveriş merkezlerinde ve havaalanlarında bu ekipmanlarla yapılan işlere rastlayabiliriz.
Yılbaşı aydınlatmaları ve süsleme işleri, seçim çalışmaları, her türlü montaj bakım ve onarım işleri, sahne ışık ve kurulumları, tersanelerde gemi onarımı gibi işlerde bu iş makinelerinin kullanıldığını görebiliriz.

Manlift Kullanımının Avantajları Neler?


Personel yükselticilerin faydaları zorlu işleri daha kolay ve güvenli bir hale getirmeleridir. Çok yönlü kullanım sunan bu ekipmanlar işlerinizi daha verimli bir şekilde yapmanızı sağlarlar. İşleri kısa sürede bitirmek, zorlu işlerdeki riskleri bertaraf etmek bu platformların en önemli avantajlarındandır.


Kullanılmış Personel Yükseltici Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

 • Manlift seçerken ihtiyaçlarınızı önceden belirlemelisiniz. Kullanım amacına uygun bir seçim yapmaya dikkat etmelisiniz. İç mekan veya dış mekan, şantiye arazisi veya zemini, kullanılacak yükseklik gibi kriterleri göz önüne almalısınız. 
 • Alacağınız ürünün çalışma saati ve üretim yılı önemlidir. Marka, model gibi özelliklerini incelerken mutlaka çalışma saati ve üretim yılı gibi özelliklerine de bakmayı ihmal etmemelisiniz.
 • Alacağınız makinenin bakımları yapılmış mı parça vb. değişiklikler olmuş mu bunları da mutlaka araştırmalısınız.
 • Diğer iş makinelerinde olduğu gibi personel yükseltici platformlar da uzman kişiler tarafından kullanılmalıdır. Alacağınız manlift için mutlaka manlift operatör belgesi olan kişilerden destek almayı unutmayın.

2.El Personel Yükseltici Platform (Manlift) Fiyatları


2.el personel yükseltici fiyatları için ismakinesi.com ilanlarını inceleyebilirsiniz. Marka ve ürün modeline göre farklı fiyat aralıklarına sahip olan platformlardan ihtiyacınıza en uygun olanı seçerek size en uygun teklifi verebilirsiniz. Teklif verme avantajı ile bütçenize uygun model ve markayı yüzlerce ilan arasından siz belirleyebilirsiniz.
Genie personel yükseltici platform ve diğer markaların 2.el platform ilanlarını hemen incelemeye başlayın!
 

Devamı...
© 2022 ismakinesi.com