Paletli Ekskavatör
22 sonuç gösteriliyor

Paletli Ekskavatör Modelleri


Paletli ekskavatör modelleri, zincir tekerlek sistemine sahip olan kazma, yükleme ve taşıma işlerinde kullanılan ağır ekipmanlardır. Çok işlevli olan bu ekipmanlar hafriyat ve inşaat işlerinde kazma, kaldırma ve taşıma görevlerini üstlenerek, işleri daha kısa bir sürede tamamlamaya yardımcı olurlar. Toprak ile ilgili işlerde (çukur ve temel kazma, yıkım malzemesi ve toprak taşıma gibi) ihtiyacınız olan en önemli ekipman bu ekskavatör modelidir.
Bu kategorimizde farklı tip ve boyutlarda 2.el paletli ekskavatör ilanlarını bulabilirsiniz. Hyundai paletli ekskavatör modellerini, JCB, John Deere, Bobcat, Caterpillar, Komatsu, Hitachi ve Doosan gibi popüler markaların ürünlerini size özel fırsatlarla alabilirsiniz. 


Paletli Ekskavatör Nedir? Ne İşe Yarar?


Paletli ekskavatör, her türlü kazma ve yükleme işi için tasarlanan paletli bir alt takım sayesinde hareket eden, üst kısımda bom, kol, kova ve kabinden oluşan inşaat ve yapı ekipmanıdır.
Bu makinelerin kullanım amacı kazma işini insan gücünden tasarruf ederek kısa sürede gerçekleştirmektir. Çok yönlü makinelerdir. Ağır nesneleri kolayca kaldırmak, yapıları ve yüzeyleri yıkmak, engebeli sahalarda işlerin hızlı yürümesini sağlamak, inşaat sahalarını kazmak gibi işler onlardan sorulur. 


Paletli Ekskavatörlerin Özellikleri ve Avantajları

 • 360 derece serbest dönüş yapabilir.
 • Daha güçlü tırmanma kabiliyetine sahiptir. 
 • Tekerlekli ekskavatör modellerine göre performansı daha yüksektir bu yüzden şantiyelerde daha çok paletli modelleri görürüz.
 • Bu araçlar trafiğe çıkamaz; bir yerden bir yere gitmesi gerektiğinde özel nakliye araçlarına ihtiyaç duyar. Bu zaman zaman dezavantaj olabilmektedir.
 • Paletli ekskavatör boyutları farklı ihtiyaçlara ve iş koluna göre değişebilir. Mini boy kompakt ekskavatörler, küçük alanlardaki peyzaj vb işler için tercih edilirler. Orta boy ekskavatörler genel amaçlı kullanımlara uygundur. Büyük ekskavatörler yıkım projeleri ve şantiyeler için kullanılırlar.
 • Her türlü hava koşulunda çalışabilirler. 
 • Engebeli arazi çalışmaları için bu modeller en iyisidir.
 • Yavaş ama dengeli ekipmanlardır.
 • Makinenizi çok yönlü kullanmak için varolan ataşmanlara ek farklı ataşmanlar da dahil edebilirsiniz.

Paletli Ekskavatörlerin Kullanım Alanları


İnşaat, madencilik, taş ocağı gibi sektörlerde kullanımı yaygındır. Otoyol yapımından hendek ve çukur kazılmasına, zemin düzeltme işlerinden çevre düzenlemesine birçok işte kullanılmaktadırlar. Yıkım ve yeniden yapılanma, moloz, kum vb. malzemeleri taşıma durumlarında da paletli ekskavatörler tercih edilmektedir.


Paletli Ekskavatör Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Paletli ekskavatör seçerken hangi alanlarda çalışmalar yapacağınızı önceden belirlemelisiniz. Zemin tespiti, yapılacak işin türü gibi. Ekskavatör kazma, malzeme taşıma, yıkım işlerinden hangisi için kullanılacak ise ona uygun boyut ve ataşman seçimi yapılmalıdır.
 • Alacağınız ekskavatör modelinin ataşmanlarını kontrol etmeli, aşınma ve yıpranma durumlarını iyi incelemelisiniz. 
 • Yapılacak iş durumuna göre ek ataşman desteğinde bulunmak gerekiyor ise öncesinde bunları tespit edebilirsiniz.
 • Paletli alt takım sağlam mı makinenin stabilitesi iyi mi mutlaka satıcıya sorun, fotoğraf detaylarını inceleyin.
 • Farklı mesafelerdeki alanlarda kullanım söz konusu olacaksa makinenin ulaşım maliyeti gibi durumları da hesaba katmayı ihmal etmeyin.
 • Bu ekipmanlar yapısı gereği bakım gerektirmektedir. Satın almadan önce bakımları düzenli olarak yapılmış mı mutlaka sorun.


Hangi Boyutta Ekskavatör Seçmeliyim?


6 tondan küçük işletim ağırlığına sahip olan mini ekskavatörleri yüzme havuzu inşa etmek gibi küçük projelerde kullanabilirsiniz. Yumuşak arazide çukur kazmak vb işler için de bu boyut yeterli olabilir. 
10 tona kadar işletim ağırlığına sahip olan orta boy midi ekskavatörleri çok büyük olmayacak işlerde genel amaçlı kullanabilirsiniz. 
25 tona kadar işletim ağırlığı olan standart ekskavatörleri şantiye işlerinde kullanabilirsiniz. 
100 tona kadar işletim ağırlığı olan büyük ekskavatörleri çok ağır yüklerin olduğu işlerde ve büyük yıkım projelerinde tercih edebilirsiniz.


2. El Paletli Ekskavatör Fiyatları


2. el paletli ekskavatör fiyatları için ismakinesi.com ilanlarını inceleyebilirsiniz. Kullanılmış satılık paletli ekskavatör modelleriyle hem bütçenizden tasarruf edebilir hem de zorlu işlerin üstesinden kolayca gelebilirsiniz.
Hemen ilanları inceleyin, ihtiyacınızı karşılayacak ekipmanlara teklif vererek avantajlı fiyatlarla alışverişinizi gerçekleştirin.


 

Devamı...
© 2022 ismakinesi.com