Dizel Forklift
1 sonuç gösteriliyor

Dizel Forklift 


Dizel forklift, paletlenmiş ağır yük ve malzemeleri çatallı ataşmanı aracılığıyla bir yerden bir yere taşıyan, gücünü içten yanmalı motorlarla sağlayan bir forklift tipidir. İnsanların kaldıramayacağı ağır yükleri güvenle kaldıran bu araçlar depo ve şantiyelerde en çok kullanılan ekipmanların başında gelir. Dizel forkliftler, dış mekan ve açık alanlarda yapılması gereken işler için tasarlanmış ekipmanlardandır. Malzeme ve çeşitli yük taşıma işlerini dış mekan zorluklarından etkilenmeden gerçekleştirirler. 
Zorlu ortamlarda yük taşıma performansını yükseltecek dizel forklift modelleri ismakinesi.com’da. Malzeme taşıma ekipmanlarının öncüsü olan bu modeller, işgücünü önemli bir miktarda azaltarak size zamandan tasarruf ettirirler. İşyeriniz için bir forklift arıyor ama bütçenizi de aşmak istemiyorsanız bu kategorimizdeki kullanılmış 2.el dizel forklift ilanlarını inceleyebilirsiniz.


Dizel Forklift Nedir? Ne İşe Yarar?
 

Ağır malzemelerin yüklenip taşınmasında en pratik ekipmanlar forkliftlerdir. Farklı çeşitlerde karşımıza çıkan bu araçlar, yakıt türüne ve yük kapasitesine göre kendi içinde ayrılır. Dizel forkliftler, güç kaynağını dizel motordan alan modellerdir. Ağır işlerde en pratik ve kolay çözümü dizel motorlu modeller sunar. Ayrıca bu forklift tipi sadece dış mekan ve açık alanlar için rahat bir kullanım sağlamaktadırlar.
Güç ve dayanıklılık bakımından en zor ve ağır yüklerin altından kalkan dizel forkliftler;
 

 • Malların araçlara yüklenip boşaltılmasında, 
 • Konteyner yükleme ve doldurmada, 
 • İki farklı depo, şantiye veya üretim alanı arasında ürünlerin taşınmasında kullanılırlar.
   

Dizel Forkliftlerin Özellikleri 
 

 • Dış mekan ve açık alanlar için en uygun forklift modelidir. 
 • Dayanıklı ve uzun ömürlü kullanım sunarlar.
 • Hava şartları çalışmalarını etkilemez, yağmur çamur demeden dört mevsim çalışırlar.
 • Ağır yüklerin kaldırılması ve eğimli rampaların çıkılması gibi güç gerektiren işlerde güven veren ekipmanların başında gelirler.
 • Malzeme taşımayı hızlandıran ve iş verimliliğini arttıran bir çalışma performansı sunarlar.
 • Çalışma sistemleri sesli ve gürültülü olabilmektedir.
 • Tam dolu bir depo ile uzun saatler kesintisiz çalışabilirler. 
 • Yakıt tüketimi az olduğu için LPG’li forklift modellerine kıyasla tasarruf sağlar.
 • Endüstriyel alanlar başta olmak üzere birçok farklı sektörde kullanılmaktadırlar.
   

Dizel Forkliftlerin Avantajı ve Dezavantajı Nedir?
 

Dizel forkliftlerin avantajı performans ve güç odaklı olmasıdır. Güç gerektiren işleri kısa sürede tamamlama kabiliyetine sahiptirler. Ayrıca olumsuz hava koşullarından etkilenmezler. Açık alanlarda, zorlu arazi sahalarında rahat bir sürüş sunarlar. Yük taşıma kapasiteleri yüksektir bu da onları birçok alanda kullanım avantajı sağlar. Kolay kullanım, yüksek iş verimliliği, dört mevsim çalışma performansı, yakıt tüketiminin az olması gibi özellikler sıklıkla tercih edilme nedenlerinin başında gelir.
Bu modellerin tek dezavantajı kapalı alanlarda kullanıma uygun olmamasıdır. İç mekanlarda kısıtlı bir performans gösteren dizel forkliftler, karbondioksit salınımı nedeniyle tehlikelidir.


Dizel Forkliftlerin Kullanım Alanları


Sektör olarak oldukça geniş bir kullanım alanı bulunur. Sanayi, şantiye, tarım, depo ve gümrük alanlarında, limanlarda, fabrikalarda bu forkliftlerin kullanıldığını görebiliriz. Kullanılacak ortamın zemin koşulları, iç mekan ve dış mekan oluşu gibi kriterler dizel forklift seçimi için belirleyici olmaktadır.


Dizel Forklift Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

 • Kullanılacak mekana uygun bir seçim yapılmalıdır. Küçük bir alanda, sadece iç mekan için kullanılacaksa dizel forklift modellerinden uzak durulmalıdır.
 • Dizel forklift kullanma talimatı mutlaka incelenmeli, bu alanda yetkin ve operatör ehliyeti olan kişiler tarafından  kullanılmalıdır.
 • Kaldırılacak yükün ağırlığı makinenin yük taşıma kapasitesinden düşük olmalıdır.
 • Forklift asansörü seçim yapılırken dikkat edilecek önemli bir konudur. Maksimum istif seviyesine ve minimum tavan yüksekliğine bakılmalı, kapı geçişlerinde karşılaşılabilecek sorunlar iyi hesaplanmalıdır.
 • Üretkenliği etkileyecek en önemli etkenlerden birisi de ataşmanlardır. Forklift çatalları aşınmış mı, bükülmeler var mı başka ataşmanlara ihtiyacınız olacak mı gibi soruları ürün seçerken cevaplamaya dikkat etmelisiniz.
 • Lastik tipi açık alan kullanımı için uygun mu, dayanıklılık durumu nedir, aşınmalar var mı bunları da mutlaka kontrol etmenizi tavsiye ederiz.
   

Dizel Forklift Fiyatları 
 

Zor işleri kolaylaştıran 2.el dizel forklift modelleri için en iyi markaları ve fiyatları ismakinesi.com’da bulabilirsiniz. Her gün eklenen yeni ürünleri inceleyebilir, Linde, Hyundai, Toyota, Caterpillar gibi popüler forklift markalarını bütçenize uygun avantajlı fiyatlarla alabilirsiniz.
Satılık dizel forklift ilanları en iyi fırsatlarla sizi bekliyor. Hemen favorilerinize teklif vererek birkaç tıkla bulunduğunuz yerden pazarlık adımını başlatın, ismakinesi.com ile işinize en uygun makineyi satın alın!

 

Devamı...
© 2022 ismakinesi.com