Mini Ekskavatör (<12t)
13 sonuç gösteriliyor

Mini Ekskavatör Fiyatları ve Modelleri


Mini ekskavatör modelleri, belirli işleri yapmak için avantaj sağlayan küçük ama güçlü makinelerdir. Büyük ekskavatörlerin sığamayacağı dar alanlarda çalışmak için genellikle bu makineler tercih edilmektedir.
Yeni projeniz veya mevcut iş süreciniz için mini ekskavatör ihtiyacınız var ise 2. El ekskavatör ilanlarını ismakinesi.com’dan inceleyebilirsiniz. CAT, JCB, Bobcat, Kubota, John Deere gibi en iyi ekskavatör markalarının ürünlerini avantajlı fiyatlarla alabilir, satıcılara teklif vererek fiyat pazarlığında bulunabilirsiniz.


Mini Ekskavatörlerin Boyutları Nedir?


Her marka ve modelde bu bilgiler değişiklik gösterecek olsa da küçük ekskavatör modelleri için 10 tona kadar ağırlığa sahiptir diyebiliriz. Hafif ve kompakt makineler olduğu için mini ekskavatörler iş sahasında çok fazla yer kaplamaz, toprak ile ilgili yapılan işlerde çevreye zarar vermezler. 


Mini Ekskavatörlerin Özellikleri 

 • Boyut olarak küçük kompakt bir tasarıma sahiptirler.
 • Dar çalışma alanları için en ideal araçlardır. Ulaşılması zor yerlerde manevra kabiliyeti sayesinde iyi iş çıkarırlar.
 • Paletli veya tekerlekli olabilirler. Çalışma alanının zemin yapısı ve durumuna göre farklı modellerde karşımıza çıkarlar. Düz zemin ve asfalt çalışmalarında tekerlekli mini ekskavatörler tercih edilirken, yumuşak ve engebeli zeminlerde paletli modeller kullanılır.
 • Bu ekskavatörleri kazı yapma, hendek açma, dolgu, düzeltme ve delme işlerinde kullanabilirsiniz.
 • Çeşitli ataşmanlar ile çok yönlü kullanım sağlarlar.
 • Bu makinelerin kazı derinliği genel olarak 5-10 feet’tir.
 • Hafif yapıları gereği çalışma sahaları arasında transferi hızlı olan araçlardır. 
 • İş yoğunluğu diğer ekskavatörlerle kıyaslandığında daha azdır bu da onların daha uzun ömürlü kullanımını sağlar.
   

Mini Ekskavatör Çeşitleri 
 

Her şantiye için önemli ve değerli bir ekipman olan mini ekskavatörler sıfır kuyruk ve kuyruklu modeller olarak iki farklı tipte karşımıza çıkıyor. 


Sıfır kuyruklu mini ekskavatör: Dar alanlarda çalışma avantajı sağlarlar. Sıfır kuyruk dönüşlü ekskavatörler şasiyi fazla uzatmayan karşı ağırlığa sahiptirler. Duvar ve diğer sabit alanların yanında çalışması kolaydır.


Kuyruklu ekskavatör: Ekskavatörün ön kısmında yer alan kol ve kova kısmını dengelemek için arka ünitede karşı ağırlık olan kısım ekipmanın kuyruklu olarak adlandırılmasını sağlamıştır.


Mini Ekskavatörlerin Kullanım Alanları 


Küçük ve orta ölçekli işlerde, çevre düzenleme, inşaat, peyzaj projeleri ve bahçe düzenlemelerinde tercih edilirler. Çiftlik işlerinde saman balyalarını taşımak, yem torbalarını bir yerden bir yere götürmek gerektiğinde mini eksvatörlerden yararlanılır. Çukur kazmak, ağaç yerleştirmek veya çıkarmak, baraka vb. küçük yapıları yıkmak, inşaat sahalarında sondaj açmak, kırma ve sökme işlerini yapmak, havuz çalışmaları yapmak, moloz yığınlarını taşımak mini ekskavatörler ile yapabileceğiniz işlerden bazılarıdır.


Kullanılmış Mini Ekskavatör Almadan Önce Bunlara Dikkat Edin!

 • Yapılması gereken işleri önceden planlayarak seçim yapmaya dikkat edin. Peyzaj vb. işler yapacaksınız mini ekskavatör modellerini inceleyin. 
 • Küçük ve dar alanlarda kazı ve yıkım gibi işler yapacaksanız yine mini ekskavatörleri tercih edebilirsiniz.
 • Alacağınız ekipmanın ataşmanlarının sağlamlığını kontrol edin. Bıçak, kova, burgu ve kırıcı gibi eklentilerde aşınma ve bükülmeler var mı kaynak yapılmış mı mutlaka dikkatle inceleyin. 
 • Yıkım amaçlı kullanımlar için yani küçük baraka vb. yapıları yıkma işlerinde de mini ekskavatörleri tercih edebilirsiniz.
 • Kullanılmış ekipman alırken garanti desteği devam ediyor mu veya seçeceğiniz markanın geniş bir bayi ve servis desteği var mı araştırın.
 • Mini ekskavatörlerde en önemli ve dikkat edilmesi gereken noktalardan biri makinenin çalışma saatidir. Yoğun şekilde kullanılmış bir makine alırsanız belli bir kullanım sonunda sizin istediğiniz performansı sağlamayacaktır.
 • Üretim yılına mutlaka dikkat edin. Makinenin son teknolojilere sahip olması yapacağınız işlerin verimini ve operatörün üretkenliğini artıracaktır.
 • Hidrolik sisteminin iyi olduğundan ve sızıntı yapmadığından emin olun. Bunu satıcıya özellikle sorup bilgi almaya dikkat edin.
   

Neden Mini Ekskavatör Kullanmalısınız?
 

Çeşitli görevleri tek bir ekipmanla kolayca gerçekleştirmek istiyorsanız mini ekskavatör harika bir seçim olacaktır. Gövde yapısının küçüklüğü sayesinde şehir içinde rahat kullanım ve ulaşım sağlarlar. Çok büyük işler için kullanmayacaksanız yakıt tüketimi anlamında da tasarruf sağlayabilirsiniz. Bakım ve yıpranma maliyetleri de daha az aşınma oranı sebebiyle az olacaktır.


2. El Mini Ekskavatör Fiyatları


Satılık kullanılmış ekskavatör fiyatları marka ve modele göre değişiklik gösterebilir. Siz bütçenize en uygun ekipmanları seçip ihtiyaçlarınızı en hızlı ve kolay şekilde ismakinesi.com ile karşılayabilirsiniz. Kompakt ekipmanları ile ünlü Bobcat mini ekskavatör ve diğer markaları incelemek için hemen ilanlarımıza göz atmaya başlayın. 
 

Devamı...
© 2022 ismakinesi.com