Yükleyiciler
22 sonuç gösteriliyor

Yükleyiciler


Yükleyiciler pek çok alanda kullanılan önemli bir iş makinesidir. İşiniz için yeni bir yükleyiciye ihtiyacınız var ama bütçeniz kısıtlı ise kullanılmış yükleyici (loder) ilanları sizin için iyi bir alternatif olabilir.
İş makinesi ve ekipmanları satın alma işi her gün yaptığımız eylemlerden değildir. Kısıtlı bütçe ve zamanınız varsa almak istediğiniz ekipman için doğru araştırma ve güvenilir satıcıyı bulmak ilk önemli adımınız olacaktır. Bu adımı sizin için kolaylaştıran ismakinesi.com, size birkaç tıkla oturduğunuz yerden ürünleri inceleme, ürünler ile ilgili merak ettiklerinizi sorma ve hatta satıcılara teklif vererek pazarlık yapma fırsatını sunar. Sizi aradığınız ürüne hiç zahmet etmeden kavuşturacak yüzlerce ilan için kategorilerimizi inceleyebilirsiniz. 2.el yükleyici loder ilanları ekipman ihtiyacınızı en kolay ve hızlı bir yoldan karşılamanıza yardımcı olacak. 


Yükleyici Nedir? Ne İşe Yarar?


Yükleyici kepçe olarak da bilinen loder iş makineleri, yükleme, taşıma ve boşaltma işlerini yerine getiren araçlardır. Genellikle inşaat ve şantiye sahalarında kullanılan bu ekipmanlar, toprak, moloz, taş gibi malzemeleri taşımaya yaramaktadır.
Yükleyiciler yükleme işini yapmaya yarayan bir kepçe ve traktör gövdesinden oluşur. Ağır ve zor işleri daha kolay hale getiren yükleyicilerin kullanım alanları oldukça geniştir. Özellikle hafriyat işlerinde olmazsa olmaz denilebilecek ekipmanların başında gelmektedir. İnşaat alanlarındaki moloz vb. kalıntıları taşıma, peyzaj projelerinde toprak düzenleme ve yükleme gibi işlerde sıklıkla bu ekipmanlardan yararlanılır.


Loder ile Beko Loder Arasındaki Fark Nedir?


Kazıcı yükleyici (beko loder) ile sıklıkla karıştırılan yükleyiciler, sadece yükleme görevini yerine getiren iş makineleridir. Yani kazıcı aparatlarına sahip değildir. Beko loderlar kazıcı özelliği ile kazma ve kazı işlerini yerini getirir, yükleyici aparatı ile de yükleme işlerini yapabilir. Tek makine ile çoklu görev beko loderların ayırıcı özelliğidir.


Yükleyici Çeşitleri 


Her ihtiyaca göre farklı bir yükleyici çeşidi bulunur. Yapacağınız işin boyutuna göre yükleyicilerin kapasiteleri değişebilir. Beko loder ve dozerler yükleyici sınıfına girse de çok yönlü ve farklı işler için de kullanılabilir olmasından dolayı genel olarak yükleyicileri paletli ve tekerlekli olmak üzere iki gruba ayıracağız:

 • Lastik tekerlekli yükleyici: Yükleme, boşaltma işleri için kullanılan, hareket ve çalışma kabiliyeti yüksek olan bir ekipmandır. En çok inşaat, ormancılık, maden ve tarım işlerinde tercih edilir. Dört teker çekişli olmasından dolayı paletli makinelere göre daha hızlı ve seri çalışır. Uzun saatler boyunca kullanılmaya müsaittir. Dayanıklı ve güçlü olduğu için iş verimini artırır.
   
 • Paletli yükleyici: Zorlu zeminler için daha dengeli bir duruş ve güvenli çalışmayı mümkün kılan bu ekipmanlar, performansı yüksek işlere imza atarlar. Dar alanlarda, engebeli zeminlerde yüksek manevra yeteneği sayesinde zor işleri kolayca tamamlayabilmektedirler. Arazi temizleme, kamyon yükleme, her türlü atık temizleme ve boşaltma işleri için ideal araçlardır.
   

Yükleyicilerin Özellikleri ve Avantajları

 • Loder kepçe veya halk arasındaki tabirle kepçeli yükleyici ağır hacimli malzemelerin kaldırılması ve yüklenip taşınması işlerinde uzmandır. 
 • Ön kısmında yer alan kepçenin önemli işlevlerinden birisi de yoğun itme gücüdür. Bu da malzemeleri yükleme ve taşıma da büyük avantaj sağlar. 
 • Manevra kabiliyeti yüksek olan araçlardır.
 • Zorlu zeminlerde, çamurlu ve engebeli alanlarda çalışmayı daha kolay bir hale getirir.
 • Bu ekipmanlar malzemeleri kısa mesafelerde bir yerden bir yere hızlıca taşırlar, en yoğun kullanıldığı alandan örnek verecek olursak şantiyelerde iş sürecini daha verimli bir hale getirirler.


2. El Yükleyici (Loder) Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?


Kullanılmış ekipman satın almak sizi strese sokuyor ve kafanızı karıştırıyorsa birkaç püf noktasına dikkat ederek alışverişinizi daha sorunsuz bir hale getirebilirsiniz.
 

 • Seçtiğiniz ekipmanın satıcısına kafanıza takılan tüm soruları sormanızı öneriyoruz. 
 • Ekipmanın çalışma saati ve bakım kayıtlarını mutlaka istemelisiniz.
 • Servis desteği sunan satıcılardan alım yapmak sonraki süreçte herhangi bir sorun yaşadığınızda size kolaylık sağlayacaktır. Bu yüzden ürünün servis garantisi olmasına dikkat edin. 
 • Doğru ürünü satın aldığınızdan emin olun. Yapacağınız iş yoğunluğuna uygun bir boyut seçmeye dikkat edin, kova ve kepçe boyutunun ne kadar yükleme kapasitesine sahip olduğuna mutlaka bakın. 
  Motor beygir gücünü de mutlaka inceleyin.
   

2. El Yükleyici Fiyatları
 

İkinci el loder yükleyici kepçe fiyatları yüzlerce marka ve model alternatifi ile ismakinesi.com’da! Malzeme taşıma işleriniz için en iyi ekipmanları ve markaları bu kategorimizde bulabilirsiniz. Volvo, Caterpillar, Komatsu, Liebherr gibi en çok aranan markaları uygun fiyat avantajları ve pazarlık artısı ile almak için hemen ilanlarımızı incelemeye başlayın!

 

Devamı...
© 2022 ismakinesi.com