Akülü Forklift
1 sonuç gösteriliyor

Akülü Forklift 


Akülü forklift, malzeme taşıma ekipmanlarının en çok kullanılan araçlarının başında gelmektedir. İç mekan kullanımında en verimli ve güvenli istif makineleri akülü forklift modelleridir. Her ihtiyacı karşılamak ve farklı ortamlarda kullanmak için birden fazla forklift modeli geliştirilmiştir. 
Bu kategorimizde işletmenizin ihtiyacı olan 2.el akülü elektrikli forklift modellerini bulabilirsiniz. ismakinesi.com yüzlerce marka ve modelde forklift ilanına sahiptir. İhtiyacınız olan ürünlere teklif vererek alımlarınızı daha avantajlı bir hale getirebilirsiniz. Dilerseniz elinizde olan kullanılmış ekipmanlarınızı ücretsiz olarak yayınlayabilir, kolay ve güvenilir bir alım-satım deneyimi yaşayabilirsiniz.


Akülü (Elektrikli) Forklift Nedir? Ne İşe Yarar?


Güç kaynağı batarya/akü/pil olan ve bu kaynakların elektrikle şarj edilmesi ile çalışan forklift tipine akülü forklift denilmektedir. Şarj edilen bir elektrik motoruna sahip olduğundan herhangi bir yakıt tüketimine ihtiyaç duymamaktadır. Bu forklift tipi hem daha az maliyetli hem de çevreye duyarlı ve zararsız bir çalışma performansına sahiptir. Elektrikli forkliftlerin harcayacağı enerji kullandığınız ürünün marka ve modeline göre değişebileceği gibi kullanma sıklığına bağlı olarak da farklılık gösterebilir.
Akülü forkliftler, malların bir yerden bir yere taşınması, raflara yerleştirilmesi, toplama ve paketleme gibi işlerin yapılmasına yararlar. Paletleri ve yükleri hızlı ve kolay bir şekilde raflara yerleştirirler. 


Akülü Forkliftlerin Özellikleri 

 • Kapalı alanlar için en uygun olan forklift çeşididir.
 • Dış mekanlarda yağmur ve kar altında çalışmaya uygun değildir. 
 • Akülü elektrikli forkliftler çevre dostudur, zararlı gaz salınımı yapmazlar.
 • Dizel forklift modellerine kıyasla daha az maliyetlidirler. 
 • Sessiz çalışırlar. 
 • Bakımı kolay ve çok maliyet gerektirmeyen araçlardır.
 • Tasarım olarak daha kompakt bir yapıya sahiptirler. Dar alanlarda ve iç mekanlarda manevra kabiliyeti daha yüksektir.
 • Yük taşıma kapasiteleri sanıldığı kadar düşük değildir. Hafif ve orta dereceli işler için uygundurlar.
 • Operatörler için konforlu araçlar olduğunu da söyleyebiliriz. 
   

Akülü Forkliftlerin Avantajı ve Dezavantajı Nedir?
 

En önemli avantajı egzos dumanı çıkarmaması ve sessiz çalışmalarıdır. Bu özellikleri onları kapalı mekanlar için daha uygun kılar. Çalışanların sağlığı ve güvenliği açısından elektrikli modeller iç mekan çalışmaları için en iyi seçim olmaktadır. Ayrıca temiz enerji olduğu için çevreye ve gezegene karşı da daha duyarlı bir çözümdür.


Elektrikli forkliftlerin dezavantajı çevresel etkilere karşı daha hassas olmasıdır. Sıcaklık değişimleri çalışma performansını etkiler, kullanılan alanın ıslak olmaması yine verimli bir çalışma için önem taşır. Akülerin şarj edilmesi gibi durumlar söz konusu olduğu için vardiyalı çalışma sistemleri için daha rahat bir kullanım sağlarlar. Yakıt maliyeti yoktur fakat ilk alımda diğer forklift türleri kadar ekonomik değildir. Ön maliyeti daha yüksek olabilmektedir. Özel akü ve şarj istasyonları kurulumu gerektirir.


Akülü Forkliftlerin Kullanım Alanları


Depolama ve malzeme taşıma işlerinde günlük operasyonları yürüten en pratik ekipmanlar forkliftlerdir. Hem insan gücünden hem de zamandan tasarruf sağlayan bu araçlar hemen her sektörde karşımıza çıkmaktadır. Akülü forkliftler daha çok gıda, ilaç, tekstil gibi sektörlerinde kullanılır. İnsan sağlığını doğrudan etkileyecek sektörler ve kapalı alanlar için en ideal forklift tipidir.


Doğru Forklifti Seçin: Akülü Forklift Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

 • Elektrikli forklift modelleri çeşitli akü türlerine sahiptir. Seçim yaparken akü tipini öğrenmeniz size fayda sağlar.
 • Yük ağırlığına uygun kaldırma kapasitesine sahip olan ürünler seçilmelidir. Günlük yapılacak iş yoğunluğu ve hareket mesafesi önceden belirlenmeli buna uygun akü gücü olan modeller tercih edilmelidir. Batarya voltajı ve kapasitesine mutlaka bakılmalıdır.
 • İşiniz daha çok dış mekan taşımacılığı olacaksa elektrikli akülü forklift modelleri işleriniz için uygun olmayacaktır. 
 • İç mekan ve kapalı alan çalışmaları için bu modelleri seçmeye dikkat etmelisiniz. 
 • Akünün performansı forkliftin kullanımına uygun olmalıdır. 
 • Kaldırma yüksekliği performansı da önemlidir. Hangi yüklerin taşınıp kaldırılacağı önceden belirlenmeli buna uygun bir seçim yapmaya dikkat edilmelidir.
 • Forklift çatalları ve ataşmanlarının aşınma vb. durumları mutlaka kontrol edilmelidir.


2. El Akülü Forklift Fiyatları 


Akülü forklift fiyatları için ismakinesi.com ilanlarını inceleyebilirsiniz. Linde, Hangcha, Jungheinrich, Toyota, Yale gibi bu alandaki en iyi forklift markalarının ürünlerini avantajlı fiyatlarla alabilirsiniz.
Kullanılmış iş makineleri işletmeniz için her zaman en değerli yatırımdır. Ekipman ihtiyacınızı en hızlı ve masrafsız şekilde çözmek için 2. el akülü forklift modellerini tercih edebilirsiniz. Size kullanılmış ekipman almanın ve satmanın en kolay yolunu sunuyoruz. Hemen beğendiğiniz satıcıların ürünlerine teklif verin, işletmenizin ihtiyacı olan ürünleri en avantajlı fiyatlarla elde edin.

 

 

Devamı...
© 2022 ismakinesi.com